Selleks, et ehted püsiksid kaua ilusad, rõõmustaksid teid ja köidaksid vaimustunud pilke, tuleb järgida:

 1. Tähtis on meeles pidada, et juveelitooteid mõjutab vältimatult ka kokkupuude väliskeskkonnaga. Väärismetallist ehted on soovitav ära võtta spordiga tegelemisel, kloori ja aktiivhapnikku sisaldavate pesuainete kasutamisel majapidamistööde tegemisel ning kosmeetikatoodete pealekandmisel. Kaasaegsed kosmeetikavahendid sisaldavad väävlit, mis oksüdeerib hõbedat ja tekitab tumeda kihi, kuldehted aga kattuvad väävli toimel pruunide plekkidega. Lisaks sadestuvad rasvased kreemid metallide pealispinnale, tungivad mikropragudesse ja tõmbavad ligi tolmu. Rasva ja tolmu segunemisel hakkavad sageli logisema juveelitoodete kinnituskohad.
 2. Hoidke juveelehteid karbis või spetsiaalses kotikeses. Nii väldite ehete vigastamist või kriimustuste teket. Briljantidega ehteid tuleb hoida eraldi teistest kividega ehetest.
 3. Ärge hoidke ehteid vannitoas. Eriti tuleb kaitsta niiskuse mõju eest ülekullatud tooteid. Liigset niiskust ei talu ka pärlid, türkiis, malahhiit ja merevaik.
 4. Spetsialistid soovitavad tavaliselt ehteid puhastada vähemalt üks kord kuus, samuti regulaarselt neid flanellist või seemisnahast lapiga üle hõõruda.
 5. Tumenenud sõrmuseid, käevõrusid, kette ja kõrvarõngaid pestakse sooja vee, seebi ja nuuskpiiritusega. Ülekullatud ja -hõbetatud ehteid ei tohi puhastada seebiga, kuna see võib õhukese kattekihi maha hõõruda.
 6. Kullast ripatsitele, kõrvarõngastele, kettidele ja abielusõrmustele läike tagasi andmiseks tuleb need panna 2-3 tunniks soolvette (teelusikas soola klaasi vee kohta).
 7. Briljandid on väga vastuvõtlikud rasvade ja mustuse suhtes, mis oluliselt tuhmistavad nende läiget. Seetõttu tuleb selliste ehete tihedal kasutamisel neid pesta puhta sooja vee ja nuuskpiiritusega. Kive võib puhastada pehmete harjastega hambaharjaga ning seejärel hõõruda karvaebemeteta pehme riidega.
 8. Pärlid võivad kaotada oma omadused kiiremini, kui need satuvad happelisse keskkonda või puutuvad kokku rasvadega. Eeterlike õlide poolest rikkad lõhnaõlid võivad pärlitele jätta tumedaid jälgi. Kui puhastate pärliga hõbesõrmust happelise seguga, siis kivi tuhmistub. Pannes kaela kee, unustage parfüüm ja rasvased kreemid, sest nende tagajärjel võivad kivid laguneda.
 9. Rasvakiht kaob naturaalsetelt pärlitelt, kui neid pesta seebivees, loputada ja kuivatada.
 10. Türkiisi peamine vaenlane on parfüüm. Kui pihustada ehtsale türkiisile lõhnaõli, siis mõne päeva möödudes see muudab värvi – muutub roheliseks. Edaspidine ettevaatamatu lõhnaõli kasutamine võib kivide värvi muuta pruuniks ja need hakkavad pudenema.
 11. Suhtuge tähelepanelikult emailiga kaunistatud kuld- ja hõbeehete hooldusse. Email võib lahti murduda või päikesekiirte toimel tuhmistuda. Puhastage emailiga ehteid seebi ja hambapulbri seguga, kuhu on lisatud mõned tilgad nuuskpiiritust.

Loodame, et eespool kirjeldatud ehete hooldamise võtted aitavad teil säilitada juveelitoodete algset kaunist välimust.